GREEK LINUX MINT FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Πρόσφατα Θέματα
» HP Photosmart C3180 πως σκαναρει?
Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT EmptyΔευ Αυγ 30, 2010 10:36 am από sdim

» ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ
Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT EmptyΔευ Αυγ 30, 2010 9:10 am από giorgostriant

» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ
Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT EmptyΔευ Αυγ 30, 2010 1:52 am από giorgostriant

» Μεταφορά του φόρουμ...!!!
Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT EmptyΚυρ Αυγ 29, 2010 11:35 am από giorgostriant

» denuparxei.info Ανανεωμένος διαδυκτιακός πολυχώρος...!!!
Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT EmptyΚυρ Αυγ 29, 2010 9:02 am από per

» Έχασα τα εικονίδια ελέγχου,,,,
Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT EmptyΣαβ Αυγ 28, 2010 8:41 am από gvhools

» AVIAddXSub-Δεν ανοιγει με το Wine αν βρισκεται στο partition του Mint
Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT EmptyΠαρ Αυγ 27, 2010 11:08 am από versys650gr

» πάνελ (panel)
Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT EmptyΠαρ Αυγ 27, 2010 9:46 am από Constantinos

» Προβλημα με τον grub
Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT EmptyΠεμ Αυγ 26, 2010 6:00 pm από sdim

Ψηφοφορία

Ψηφοφορία για την πορεία και εξέληξη του LINUX MINT

Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT I_vote_lcap26%Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT I_vote_rcap 26% [ 50 ]
Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT I_vote_lcap46%Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT I_vote_rcap 46% [ 90 ]
Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT I_vote_lcap29%Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT I_vote_rcap 29% [ 56 ]

Σύνολο Ψήφων : 196

official forum
 forum
Κοινωνική Δικτύωση

Κοινωνική Δικτύωση reddit      

Bookmark and share the address of linux mint forum on your social bookmarking website

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του GREEK LINUX MINT FORUM στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση


Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT Empty Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT

Δημοσίευση  mintnewbie63 Κυρ Αυγ 22, 2010 4:44 pm

Καλως σας βρηκα και στο Facebook ειμαι ο mintnewbie63 απο το φορουμ, τις τελευταιες μερες εχω διαβασει παρα πολλα αρθρακια στο Official LinuxMint φορουμ αλλα και στο Ελληνικο με παραπονα για Graphics οδηγους, για Wireless οδηγους, και για Flash που δεν δουλευουν στο Μιντ, και αναρωτιεμαι μηπως εγω ειμαι ο πιο κωλοφαρδος MINT9 χρηστης σε αυτο το πλανητη που δεν εχει κανενα προβλημα ολα δουλευουν σαν (παλιο) καλο ελβετικο ρολοι και στο desktop και στο laptop η μηπως ειμαι τυφλος, επειδη τα περισοτερα παραπονα ειναι απο νεους χρηστες αλλα και για να ξεδιαλυνω τον γριφο σχετικα με μενα (αν ειμαι κωλοφαρδος η οχι) αποφασισα να γραψω τα παρακατω ελπιζωντας να βοηθησω και εγω απο τη μερια οσο μπορω τους νεους χρηστες, πρωτον οδηγοι γραφικων υπαρχουν δυο τυποι, ενας του Linux που ενεργοποιηται με την ενγκατασταση του MINT και κανει τα παντα ακομα και τα 3D εφοσων τα υποστιρηζει και η καρτα γραφικων σας! σε αυτη την περιπτωση εαν εχεται προβλημα με Flash video η με γραφικα 3D, αυτο σημαινει οτι η καρτα γραφικων σας δεν υποστιρηζει τα 3D, και δεν εχει να κανει τιποτα με τον οδηγο του Linux ουτε με το Flash, ο αλλος οδηγος ειναι αυτος που δινουν οι εταιριες στο Linux της Nvidia, η της ATI, οσο για τον ATI δεν υποστιρηζει 3D, επομενως αν χρισημοπειουμε εφαρμογες με 3D, τον οδηγο της ATI και οποιαδιποτε καρτα παλι θα εχουμε προβλημα. για τον οδηγο της Nvidia δεν ξερω τιποτα. Η λυση στο προβληματα αυτα ειναι απλη χρισημοπειιτε μονο τον οδηγο του Linux και καρτα που υποστιρηζει 3D. Αυτα χρισημοπειω και εγω στο Laptop μου. Οσο για το wireless η τα 3gp modems το Linux Mint εχει τους βασικοτερους οδηγους για ολες τις εταιριες, αλλα δεν δουλευουν απο μονοι τους, οπως και στο windows πρεπει να ρυθμισουμε τη συνδεση με το δυκτιο, αυτο γινεται απο το εικονιδιο του δυκτιου στο δεξιο μερος της μπαρας του Mint, το local wireless πρεπει να μπουμε και στο μοντεμ να το ενεργοπειησουμε και απο εκει. Το μονο που δεν μπορεσα ειναι να κανω boot και ενγκαταστασει οπιοδιποτε Linux με KDE desktop στο desktop μου και σε αυτο μαλλων φταιει η καρτα γραφικων που εχω, το Mandriva φτανει μεχρι τη μπαρα που το φορτωνει και παγωνει το ιδιο και το Open Suse 11.1, οσο γιατο MINT με KDE δεν το εχω δοκιμασει ακομα αλλα καποια απο αυτες τις μερες θα το κανω αν και δεν ειμαι οπαδος του, ζητουντε αλλες αποψεις και σχολια οπως και βοηθεια για το Kde.
mintnewbie63
mintnewbie63
Νέο Linux Μέλος
Νέο Linux Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Points : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2010
Ηλικία : 60
Τόπος : Ανω Λιοσια/Ζωφρια, Αττικης

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT Empty Απ: Καποιες δικες μου σκεψεις για το LINUX MINT

Δημοσίευση  giorgostriant Τετ Αυγ 25, 2010 3:14 am

Καλώς ήλθες φίλε μου...!!!
giorgostriant
giorgostriant
LINUX PERFECT (Mod)
LINUX PERFECT (Mod)

Αριθμός μηνυμάτων : 181
Points : 255
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2010
Τόπος : serres

http://www.linuxmint-greek.totalh.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης