GREEK LINUX MINT FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Πρόσφατα Θέματα
» HP Photosmart C3180 πως σκαναρει?
Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων EmptyΔευ Αυγ 30, 2010 10:36 am από sdim

» ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ
Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων EmptyΔευ Αυγ 30, 2010 9:10 am από giorgostriant

» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ
Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων EmptyΔευ Αυγ 30, 2010 1:52 am από giorgostriant

» Μεταφορά του φόρουμ...!!!
Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων EmptyΚυρ Αυγ 29, 2010 11:35 am από giorgostriant

» denuparxei.info Ανανεωμένος διαδυκτιακός πολυχώρος...!!!
Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων EmptyΚυρ Αυγ 29, 2010 9:02 am από per

» Έχασα τα εικονίδια ελέγχου,,,,
Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων EmptyΣαβ Αυγ 28, 2010 8:41 am από gvhools

» AVIAddXSub-Δεν ανοιγει με το Wine αν βρισκεται στο partition του Mint
Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων EmptyΠαρ Αυγ 27, 2010 11:08 am από versys650gr

» πάνελ (panel)
Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων EmptyΠαρ Αυγ 27, 2010 9:46 am από Constantinos

» Προβλημα με τον grub
Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων EmptyΠεμ Αυγ 26, 2010 6:00 pm από sdim

Ψηφοφορία

Ψηφοφορία για την πορεία και εξέληξη του LINUX MINT

Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων I_vote_lcap26%Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων I_vote_rcap 26% [ 50 ]
Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων I_vote_lcap46%Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων I_vote_rcap 46% [ 90 ]
Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων I_vote_lcap29%Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων I_vote_rcap 29% [ 56 ]

Σύνολο Ψήφων : 196

official forum
 forum
Κοινωνική Δικτύωση

Κοινωνική Δικτύωση reddit      

Bookmark and share the address of linux mint forum on your social bookmarking website

Επισημάνετε και μοιραστείτε την διεύθυνση του GREEK LINUX MINT FORUM στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης σας

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση


Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων Empty Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων

Δημοσίευση  warlordfff Παρ Ιουν 25, 2010 12:57 am

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα.
Προσπάθησα να προσθέσω έναν νέο πίνακα εφαρμογών αλλά αυτό που πήρα είναι κάτι αόρατο,σας παραθέτω το screenshot,δείτε στην κορυφή της φωτογραφίας το κενό πάνω από την μπάρα που μπορείτε να δείτε.
Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων Screenshotqmj

Τι μπορώ να κάνω για να την αφαιρέσω,αυτό που θέλω να κάνω είναι να βάλω μια μπάρα τύπου dokey η κάτι τέτοιο(αν έχετε να προτείνετε κάποια ,καλοδεχούμενη),επίσης αν μπορείτε πείτε μου τι προτεραιότητες πρέπει να αλλάξω και από που στην μπάρα που βλέπω,αν χρειάζετε για να λειτουργούν όλα σωστά

warlordfff
Νέο Linux Μέλος
Νέο Linux Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 12
Points : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων Empty Απ: Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων

Δημοσίευση  vassilianna Παρ Ιουν 25, 2010 10:34 am

το ίδιο έπαθα κι εγώ δες στην ενότητα πάνελ
vassilianna
vassilianna
Linux Master
Linux Master

Αριθμός μηνυμάτων : 175
Points : 216
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : στο άπειρο (και ακόμα παραπέρα)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων Empty Απ: Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων

Δημοσίευση  versys650gr Σαβ Ιουν 26, 2010 2:27 pm

warlordfff έγραψε:Καλημέρα και καλώς σας βρήκα.
Προσπάθησα να προσθέσω έναν νέο πίνακα εφαρμογών αλλά αυτό που πήρα είναι κάτι αόρατο,σας παραθέτω το screenshot,δείτε στην κορυφή της φωτογραφίας το κενό πάνω από την μπάρα που μπορείτε να δείτε.
Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων Screenshotqmj

Τι μπορώ να κάνω για να την αφαιρέσω,αυτό που θέλω να κάνω είναι να βάλω μια μπάρα τύπου dokey η κάτι τέτοιο(αν έχετε να προτείνετε κάποια ,καλοδεχούμενη),επίσης αν μπορείτε πείτε μου τι προτεραιότητες πρέπει να αλλάξω και από που στην μπάρα που βλέπω,αν χρειάζετε για να λειτουργούν όλα σωστά

πανε το ποντικι μεσα στην καινουρια μπαρα που ανοιξες και με δεξι κλικ πατα το
"Αφαιρεση αυτου του πινακα εφαρμογων".
Τωρα οσο αφορα για το τι μπαρα εφαρμογων θα βαλεις,εμενα μου αρεσει το cairo-dock
γιατι εχει παρα πολλες επιλογες παραμετροποιησης και ειναι ευκολο να βαλεις καινουρια συντομευση(συρε και ασε).
Θα την βρεις στο synaptic package manager.
Σε Gnome περιβαλλον δουλευει πιο καλα.

Δες την πως ειναι εδω που δειχνω το δικο μου desktop με Gnome και την cairo-dock μπαρα:

https://linuxmint-gr.forumgreek.com/forum-f17/topic-t23.htm#577

Καλωσηρθες στην παρεα μας warlordfff,θα μεινεις απολυτα ικανοποιημενος απο το Mintακι σου,
η απλοτητα του και η ευκολια του να το παραμετροποιησεις στα γουστα σου θα σε ανταμειψει. Wink
versys650gr
versys650gr
Linux Master
Linux Master

Αριθμός μηνυμάτων : 176
Points : 236
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010
Τόπος : Κομοτηνη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων Empty Απ: Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων

Δημοσίευση  warlordfff Κυρ Ιουν 27, 2010 11:23 am

Ευχαριστώ Πολύ

warlordfff
Νέο Linux Μέλος
Νέο Linux Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 12
Points : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων Empty Απ: Προβλημα με τον 2ο πινακα εφαρμογων

Δημοσίευση  vassilianna Δευ Ιουν 28, 2010 7:49 am

Τωρα οσο αφορα για το τι μπαρα εφαρμογων θα βαλεις,εμενα μου αρεσει το cairo-dock
Συμφωνώ κι επαυξάνω. Επιπλέον το Cairo-Dock περιλαμβάνει βοήθεια για το πώς να απαλλαχτείς από το gnome panel
vassilianna
vassilianna
Linux Master
Linux Master

Αριθμός μηνυμάτων : 175
Points : 216
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : στο άπειρο (και ακόμα παραπέρα)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης